28.3. 2022

Balada o vetre

Sedela na podobločnici. Nohy sa jej hompáľali vo vzduchu a oči blúdili krajinou za domom. Slnko zapadalo nad pšeničným poľom. Srny sa pásli pod lesom. Vzduch voňal dažďom. Nebo ako pole zorané Pegasmi. Duša ako posledný jednorožec. Ticho ako pred búrkou. A vtedy prišiel. Už dávno poznala jeho meno. On jej vnášal do duše ten nepokoj. Pocit, že musí...

21.5. 2021

Jak řešit průjem u psa

Celou noc jste strávili běháním se psem, protože ho trápí průjem. Nevíte, jestli je to po nových konzervách, nebo „něco hnusnýho“ sežral venku, anebo chytil nějakou infekci. Co použít jako první pomoc proti průjmu? Pektínové tablety, detoxikační gel, Smectu, křemelinu, černé uhlí, rýži nebo rovnou jet na veterinu? Vezmeme to po pořádku. Když budeme vědět příčinu, bude řešení...

Přípravky proti blechám a klíšťatům
2.4. 2021

Co použít, aby váš pes neměl klíšťata ani blechy?

Už nevíte, jaký přípravek použít na vašeho psa, aby nenosil domů tu havěť? Pipetu, obojek, tabletu, sprej, bylinky...? V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody jednotlivých přípravků proti blechám a klíšťatům. Budete se moci tak lépe rozhodnout, co je pro vás a vašeho psa ideální řešení.

Kastrace psů
13.3. 2021

Kastrace psů – trápení, nebo úleva?

Je kastrace elegantní řešení nejen zdravotních, ale také "technických" problémů a nebo je to "proti přírodě"? Výhody a nevýhody kastrace dané na misku vah.

Diagnóza z očí psa
26.2. 2021

Co umí veterinář vyčíst z očí vašeho psa a můžete i vy

Překvapivá diagnóza vyčtená z očí fenečky, která musela ihned na operační sál.

Kastrace feny a psa
13.2. 2021

Klinické vyšetření psa

Pod sofistikovaným názvem "klinické vyšetření" se ukrývá prostě zdravotní prohlídka. Rutinní ale sofistikovaná! Proč je tak sakra důležitá a jak by měla správně vypadat? I vy to po přečtení tohoto článku budete schopni posoudit.

19.1. 2021

Odčervení psů – kdy, proč a čím?

Určitě jste slyšeli, že psy je potřeba odčervovat. Ale víte, kdy je to potřeba, čím je ideální odčervit, jaké jsou rozdíly mezi odčervovacími přípravky a že to neděláme jenom kvůli psům samotným? Než si na to zodpovíme, tak první otázka zní... Jak poznám, že má pes parazity?

17.1. 2021

Vakcinace psů – je, nebo není potřebná?

Proti jakým nemocem je možné psy očkovat? Je to u mého psa nutné? Musím na očkování každý rok? A co znamenají ty písmenka v očkováku?

Othematom u psa
16.1. 2021

Othematom u psa – co to je, proč to je a jak to řešit.

Othematom je odvozen od slov "ot" - ucho a "hematom" - krevní výron. Proč u psa vznikne a jak ho ošetřit?

1.1. 2021

Dráma so psom

To, že prístroj Bemer pomáha u vážnych akútnych zranení, som si rozhodne nechcela vyskúšať na svojom vlastnom psovi. Ale stalo sa. Môj austrálsky dobytkársky pes Hongi rád u koní „pomáha“. Ako správny heeler (pätár) ich zozadu popoháňa, keď má pocit, že sa veľmi vlečú. V ten večer bola už vonku tma. Kone sa šuchtajú k senníku, kde majú dostať...